FAQJA E PARE SPORTI KOSOVAR

SPORTI KOSOVAR

Trukuan ndeshjen, Federata përjashton nga kampionati Vllazninë dhe Ulpianën

0
Tronditet futbolli kosovar! Ndeshja e Ligës së Parë të Kosovës mes Ulpianës dhe Vllaznisë u konfirmua nga Federata si e trukuar, teksa së fundmi, nëpërmjet një vendimi zyrtar, si Ulipiana ashtu dhe Vllaznia e Pozheranit u përjashtuan nga Liga...

E konfirmon vetë Federata, ndeshja e Vllaznisë ndaj Ulpianës ishte e trukuar!

0
Ndeshja në mes të Ulpianës dhe Vllaznisë së Pozheranit në Ligën e Parë Grupi B është anuluar pasi sipas Komisionit të Garave ajo ka qenë e kurdisur. Kështu thuhet në vendimin për këtë ndeshje, teksa përballja do të regjistrohet si...

Llapi përfiton nga hapi i gabuar i Ballkanit, merr përsëri kreun e renditjes

0
Barazimi i Ballkanit këtë të shtunë ndaj Prishtinës i ka shkuar më së miri për shtat ekipit të Llapit, i cili ka përfituar menjëherë nga ky “asist” për t’u ngjitur përsëri në vendin e parë në klasifikim. Golat e Bekteshit,...

Akuzohet për trukim, reagon Ballkani: Tendecë për dëmtim imazhi, pushtuam mediat europiane

0
Ditën e sotme një lajm i bujshëm nga Kosova zbuloi se Ballkani është nën hetim nga Prokuroria për trukimin e ndeshjes të fituar 2-0 ndaj Dinamo Zagreb. Ishte vetë zëdhënësja e Prokurorisë në Kosovë, Laureta Ulaj, e cila deklaroi se...

Lajm bombastik vjen nga Spanja: Real Madridi po mendon transferimin e Edon Zhegrovës

0
Edon Zhegrova është duke kaluar nëpër një formë të shkëlqyer këtë sezon, më e mira në karrierën e tij.Sulmuesi kosovar po shkëlqen me fanellën e Lille me gola e asistime, derisa të premten mbrëma realizoi dy gola në fitoren...

Sulmuesi shkodran Sindrit Guri kryen vizitat mjekësore dhe zyrtarizohet si bardheblu

0
Sulmuesi shkodran Sindrit Guri është lojtari më i ri i Prishtinës. Është vetë klubi dardan që zyrtarizon afrimin e sulmuesit me një postim në rrjete sociale. Bomberi shkodran ka kryer testet mjekësore dhe do të hedhë firmën në kontratë...

LAJMI I FUNDIT/ Sulmuesi shkodran Sindrit Guri firmos me ekipin e njohur në Kosovë

0
Sulmuesi shkodran Sindrit Guri befason me ekipin e tij te ri. Qe prej dites se sotme ai i eshte bashkuar ekipit te Prishtines, me te cilen natyrisht qe do te synoje te tregoje vlerat e tij me te mira. Duhet...

Klubi kosovar i Malishevës prezanton futbollistin shkodran

0
Gazeta "Shkodra Sport" kishte disa kohe qe e kishte publikuar nje transferte te tille, por vetem gjate dites se sotme ajo eshte zyrtarizuar. E kemi fjalen per kalimin e mesfushorit shkodran Eraldo Deda tek ekipi i Malisheves. Ka qene ky...

U përfol për një largim të mundshëm, Ilir Daja rinovon edhe për dy vite...

0
Ilir Daja do të vazhdojë në stolin e Ballkanit të paktën deri në vitin 2026. Skuadra nga Suhareka, me një njoftim në rrjetet sociale ka njoftuar rinovimin e kontratës me trajnerin aktual, pavarësisht rezultateve të fundit në kampionat, që...

E bujshme/ Klubi rus bën ofertë zyrtare për lojtarin shqiptar, ofron shifrën rekord prej...

0
Drilon Hazrollaj është një nga lojtarët më të vyer të kampionatit të Kosovës. Sulmuesi 20-vjeçar po shkëlqen me fanellën e Malishevës, teksa këtë sezon ka arritur të shënojë 12 gola dhe të japë 9 pasime për gol. Paraqitjet dhe...