Pavaresisht reagimit te mbremshem te presidentit Halili kur deklaronte se Julian Ahmataj ishte ende ne detyre, ne fakt sot eshte zyrtarizuar shkarkimi i tij dhe madje eshte emeruar edhe trajneri i ri.

Gjithçka eshte bere e ditur permes nje komunikate te shperndare nga vete klubi bardheblu pak minuta me pare teksa bente te ditur edhe ndryshimet e ndodhura ne pankinen e tyre.

MIRËSEVJEN ERBIM FAGU!

Klubi i Futbollit Tirana njofton zyrtarizimin e trajnerit Erbim Fagu. Klubi i Futbollit Tirana njofton rikthimin e teknikut Erbim Fagu në statusin e trajnerit të ekipit të parë.

Pas një eksperience si lojtar i spikatur dhe trajner i moshave si brenda edhe jashtë vendit, Fagu rikthehet në shtëpinë bardheblu tashmë si pjesë kryesore e pankinës së Tiranës.

Fagu është tekniku i cili ka dhën kontribut të madh gjatë gjithë rrugëtimit në sezonin 2021-2022 pranë bardhebluve, duke e ndihmuar ekipin e parë në rrugën drejt tiullit kampion.

Klubi i Tiranës i uron mirëseardhje trajnerit Erbim Fagu! Në zemër gjithmonë bardh e blu!