Bajer Leverkuseni vazhdon të jetë i pamposhtur dhe sot ka bërë mrekullinë e radhës në një ndeshje që dukej se do të mbyllej me humbjen e parë pas 44 të tillave ku nuk njihte disfatë. Skuadra e Çabi Alonsos ka barazuar nda Borusia Dortmund në transfertë, falë një goli në minutat shtesë të ndeshjes.

Takimi i 45-të radhazi pa humbje, që përmirëson rekordin në skuadrat e 5 ligave kryesore europiane, e luajtur në :Iduna Park”, ishte shumë e luftuar.

Por Dortmundi vendas u mendua se po i shkonte pranë një fitoreje të rëndësishme kur shënoi me Fyllkryg 10 minuta para mbylljes së takimit.

Megjithatë, “aspirinat” treguan përsëri se nuk dorëzohen kurrë dhe në minutën e 6-të shtesë të ndeshjes, gjetën barazimin me Stanisiç, për ta mbyllur me të paktën një pikë ndeshjen e Bundesligës dhe për të qëndruar të pamposhtur.