Në stadiumin “Partizani”, të kuqtë e kryeqytetit presin Vllazninë në supersfidën e javës së 16-të të Superiores.

Partizani kërkon tre pikët për të ruajtur i qetë kreun në renditje.

Nga ana tjetër, shkodranët duan të afrohen akoma dhe më shumë me “demat” në mënyrë që të qëndrojnë ende në garë për titullin.

LIVE PARTIZANI-VLLAZNIA 1-1
62′ Maget / 77′ Jonuzi