Futbolli shqiptar rikthehet ditën e sotme me sfidën e parë të gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë mes Teutës dhe Laçit. Një ndeshej mjaft interesante, por dhe deçisive duke parë që ky trofe është shpëtimi i sezonit për të dyja ekipet.

Vendasit tanimë e kanë humbur titullin kampion që me shumë mundësi do të shkojë në duart e Tiranës dhe të gjitha forcat do t’i përqendrojnë te Kupa.

Laçi nga ana tjetër ndodhet në vendin e dytë në kampionat, por në mënyrën si shkuan ndeshje e fundit, është për të ardhur keq pasi mund të luftonin për titullin deri në fund.

LIVE TEUTA-LAÇI 0-2
6′ Ujka, 58′ Adeleke