Vllaznia-Dinamo është sfida që mbyll ditën e sotmë në kampionatin shqiptar, me skuadrat që synojnë të dalin nga kriza pasi rezultatet e ndeshjeve të fundit kanë qenë negative.

Vllaznia ndodhet në vendin e katërt me 35 pikë dhe dy ndeshjet e fundit në kampionat i ka barazuar. Ekipi i Tomas Brdariç ka humbur terren me kryesuesit dhe synon që të hedhë pas gabimet e së kaluarës, ku loja e bukur nuk ka munguar, por rezultatet kanë qenë zhgënjyese.

Dinamo nga ana tjetër noton në ujëra të turbullta dhe ndodhet në vendin e parafundit të renditjes me vetëm 20 pikë të grumbulluara. Durrsakët nuk fitojnë që prej 8 ndeshjesh në të gjitha kompeticionet dhe fitorja është obligim për të shpresuar për një qëndrim në elitën e futbollit shqiptar,

VLLAZNIA-DINAMO 2-0
16′ (p) Latifi, 48′ Aralica