Si cdo te hene ne ekranin e Tv1 Channel vjen emisioni sportiv ‘’Sport Show’’ . Nje jave e mbushur me dinamike por ajo qe po merr me shume vemendje eshte largimi i tajnerit Thomas Brdaric. Qe pas ndeshjes te dites se shtune ku Vllaznia kishte nje sfid me skuadren e Tiranes, trajneri u duk shume i irrituar.

Lajmin per largimin e tij e shperndau fillimisht faqja zyrtare e klubit Vllaznia e me pas mori edhe shume komente nga tifozet dhe sportiste. Ky trajneri qe nje vit me pare ishte heroi i te gjithe shkodraneve, sot flitet kaq shume per largimin e tij.

I ftuar ne emisionin ‘’Sport Show’’ ne Tv1 Channel Fatmir Lugji analist sportive ne lidhje me kete teme u shpreh: “Ne flasim per te miren e Vllaznise. Lajmi i momentit eshte ikja e trajnerit, ne Shkoder lajm ben me teper trajneri se kryeministri.

E gjithe Shkodra po zien nga kjo situate. Personalisht per momentin nuk isha dakort. Keto momente qe po kalon Vllaznia, per momentet qe do te vine sidomos me ndeshjen me Egnatian dhe e ne ndeshjet e kupes.
Ata qe e kane marre kete vendim shpresoj ta kene menduar shume mire kete. Mua personalisht me duket si nje preng ndaj trajnerit. Une e shprehi dhe e kam shprehur dhe me pare se e keqja me e madhe e Vllaznise eshte drejtori teknik, sepse ai ka bere reformen.

Ka ardhur nje moment qe Vllaznia eshte ne nje udhekryq. Nga deklarata e presidentit te Vllaznis une kuptoj qe situata nuk eshte aq e mire, kazani po valon tek Vllaznia, ka pasur shume problematika qe nuk jane shfaqur ne opinionin publik”./SHKODRA-SPORT.COM/