Eshte mbyllur ne barazim 0-0 pjesa e pare e ndeshjes ne mes ekipeve te Kukesit dhe Vllaznise, e cila po luhet ne stadiumin “Elbasan Arena” dhe eshte e vlefshmer paven e 24-te te Kategorise Superiore.

Nje pjese e pare e cila nuk ka dhuruar shume emocioneve dhe si rrjedhoje edhe rastet kane qene te pakta por mundesine me te mire per te shenuar e ka patur Vllaznia.

Ne minuten e 20-te ka qene Latifi qe me koke ka rrezikuar seriozisht porten e Tafas, por topi i gjuajtur prej tij ka perfunduar mbi traverse.

Kukësi–Vllaznia 0-0

Kukësi: Tafas, Gligorov, Lulaj, Pëllumbi, Ndreca, Gj. Taipi, De Lucas, Milunovic, Fejiao, Puntus, Basa. Trajner: Diego Longo

Vllaznia: Zogovic, Diagne, Bulatovic, Hakaj, Fangaj, Krymi, Heric, Kruja, Latifi, Djurdjevic, Aralica. Trajner: Tomas Brdaric

Gjyqtar: Kridens Meta / VAR: Olsion Yzeiraj