Ka mjaftuar nje gol i sulmuesit Klaudio Kodra dhe Vllaznia U21 ka marre nje tjeter fitore ne kampionat. E ka arritur ate pasditen e sotme ne Durres ndaj Teutes ku ne fund te 90 minutave eshte sigluar rezultati 1-0 ne favor te kuqebluve.

Djemte e drejtuar nga trajneri Ergi Borshi kane luajtur me mire ne kete ndeshje, megjithate e kane patur te veshtire te gjenin rrugen e rrjetes derisa do te vinte minuta e 50-te kur numri 9 i Vllaznia U21 arriti ta dergonte topin ne rrjeten e portes durrsake.

Pas ketij goli nuk kane munguar edhe raste te tjera, por nuk ka patur me gola dhe si rrjedhoje i gjithe takimi eshte mbyllur me fitoren e ngushte 1-0 te Vllaznia U21 e cila merr fitoren e dyte ne kampionat.

Nderkohe per Kodren ky eshte nje moment mire sepse shenoi edhe javen e kaluar ndaj Korabit dhe po ashtu shenoi edhe diten e sotme duke i dhene tre pike me shume vlere ekipit te tij. Me kete fitore Vllaznia U21 ngjitet ne kuoten e 10 pikeve dhe mban vendin e gjashte ne tabelen e klasifikimit./SHKODRA-SPORT.COM/

TEUTA U21- VLLAZNIA U21 0-1

Shenues: Klaudio Kodra ’50

VLLAZNIA U21: Bunjaj, Moleci, Pusi, Paloka, Xhu. Kapllanaj, Muhaj, Cungu, Dulaj, Zahi, Kodra, Xhe.Kapllanaj. Trajner Ergi Borshi. U aktivizuan edhe Hyseni, Ramja, Dodaj e Curri.