Një 17-vjeçar do t’i bashkohet Bajernit të Mynihut verën e ardhshme. Bëhet fjalë për Nestori Irankunda, futbollisti australian i Adelaide Junajtid.

Këtë e ka konfirmuar vetë drejtori i të rinjve, Xhoshen Sauer, i cili shprehet: “Nestori është në radarin tonë dhe jemi të lumtur të konfirmojmë se kemi arritur një marrëveshje me të dhe Adelaide Junajtid për një lëvizje në Mynih verën e ardhshme.

Duam të falënderojmë menaxherët e Junajtid që janë treguar gjithmonë pozitivë në takimet që kemi pasur.

Nestori është një sulmues shumë i shpejtë, i mirë në driblime dhe në finalizim. Jemi të sigurt se me potencialin e tij, ai do të hedhë një hap të rëndësishëm me ne”.