Partizani e ka nisur me fitore kampionatin, teksa triumfoi minimalisht ndaj Laçit në shtëpi.Një gol i shënuar nga Maguette në minutat e fundit të takimit, i dha tre pikët e para për këtë sezon të kuqve dhe njekohesisht duke i shkaktuar humbjen kurbinasve te cilet ne kete ndeshje kishin ne pankine si trajner te mirenjohurin Skerdi Bejzade.

Rastin e parë të rrezikshëm e kishte Laçit në minutën e 20-të, kur Sobovale gjuajti bukur në zonë, por Qirko priti me këmbë.

Vetëm 3 minuta më vonë, Cara kishte gjithashtu një mundësi të artë, por i vetëm me portierin Dajsinani, nuk ia doli të shënojë.Në fundin e pjesës së parë, ishte Bajramaj, i cili me portën e boshatisur, gjuajti jashtë.

Pjesa e dytë foli e gjitha për kampionët në fuqi, që iu afruan në disa raste golit, por pa sukses deri në minutën e 93-të, kur Maguette pas një krosimi të marrë në zonë, gjuan bukur me kokë dhe e ndal në fundin e rrjetës, duke mposhtur portierin Dajsinani.