Emri i Neymar është më i përfoluri në merkato, me Barcelonën që po insiton për të firmosur me sulmuesin brazilian.
Mirëpo sido që të jetë, ylli i Paris Saint-Germain, duket se ka dhënë një mesazh, kur ka thënë se po punon shumë që të kthehet në aksion dhe të ndihmojë skuadrën e tij, edhe pse Ligue 1 është mbyllur zyrtarisht tashmë.

Duket se objektivi i Neymar është Champions League, për të cilën duhet të presin deri në gusht për të vazhduar sezonin e mbetur përgjysmë, 2019/20.

“Synimi është të jemi gati kurdo që rikthehemi të luajmë, që të jem në formën më të mirë”, tha 28 vjecari.

“Po punoj shumë, me të njëjtin ritëm siç do të bëja edhe në klub. Tani po stërvitem edhe më shumë me mungesën e aktiviteteve dhe ndeshjeve”.

“Natyrisht më mungon fusha, por trajneri i fitnesit Ricardo Rosa më ka dhënë programin që jam duke e ndjekur me përpikëri”