U mbyll sezoni futbollistik 2023-2024

Verdiktet:

Egnatia- Kampione e Shqipërisë! Me meritë të plotë! Me meritë të plotë edhe e 36 javëve, edhe e eksperimentit që nuk duhet të rinovohet më. Eksperiment që vret kampionatizmin dhe motivimin e skuadrave të kreut.

Partizani – Vendi i dytë. Me meritë të plotë. Pa Kampionat, pa Kupë, sezon i dështuar!

Skënderbeu – Medalje Bronzi. Në kontekstin aktual të gjërave e ka fituar Kampionatin e tij! Europa, më pranë se kurrë.

Vllaznia – E keqja e vetes së vet! Do shkëlqejë në Europë! Do ta këtë fatin me vete!

Tirana – Në Europë. Me mend në kokë.

Elbasani – E zbukuron shumë Kategorinë Superiore.

Bylis – E ka vendin mes më të mirëve.

Flamurtari – Do të provojë përsëri. E prish gjithçka me duart e tij.

Vora – Realitet shumë i bukur. U vodh ditën me diell!