Nje futbollist shkodran ka firmosur ditet e fundit ne kategorine e trete gjermane dhe pret qe te kete nje karriere sa me te suksesshme me ekipin e tij te ri.

Behet fjale per Elsamed Ramaj, sulmuesin 24 vjeçar i cili eshte prezantuar tashme tek VFB Lubeck nderkohe qe ne sezonin e fundit ka luajtur me Hansa Rostock.

Ne kete menyre aventura e tij e re pritet te jete mundesia me e mire per kete lojtar per te treguar vlerat qe posedon. Ramaj e ka nisur karrieren tek Akademia Vllaznia, por prej shume vitesh jeton ne Gjermani.

Ne kete vend ka luajtur per disa skuadra dhe tashme tek VFB Lubech, do te tentoje te paraqitet sa me mire. Ne kete menyre gjeografia e futbollisteve shkodrane neper Europes hapet edhe me shume.
www.shkodrasport.com