Federata Shqiptare e Futbollit ka zgjedhur nje arbiter me pervoje per te drejtuar sot ne “Loro Boriçi” ne ndeshjen Vllaznia- Burreli.

Keshtu kryesor do te jete fieraku Emirjon Sino ai qe do te drejtoje sot ne kete ndeshje.

Ndihmesa te tij do te jene Orgest Grabova po nga Fieri si dhe vlonjati Maringlen Llukmani ndersa arbiter i katert do jete fieraku tjeter Kreshnik Cjapi.

Nderkohe vezhgues do te jete lezhjani Engjell Pjetrushi dhe delegat do te tiranasi Genc Misha.