Zvicra do të përballet dhe një herë me Serbinë dhe Brazilin në grupet e Botërorit, kësaj radhe në Katar.

Për këtë grup kanë reaguar dhe dyshja shqiptare e Zvicrës, Shaqiri-Xhaka, të cilët ishin ata që i dhanë fitoren kombëtares së tyre përballë Serbisë.

Xherdan Shaqiri ka postuar grupin në të cilin është Zvicra dhe tregon vetëm një shenjë force. Nga ana tjetër, Xhaka ka zgjedhur të ngacmojë pak, duke shkruar: “Jo dhe aq keq”.