Interi e ka eliminuar Milanin nga Liga e Kampionëve me rezultat të përgjithshëm 3-0, për të kaluar kështu në finale.

Në ndeshjen e dytë, Nerazzurët morën fitore 1-0, me golin që u shënua prej Lautaro Martinez.

Interi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.92, me Milanin që u vlerësua me 6.71.

Romeu Lukaku ishte lojtari i ndeshjes, pasi asistoi te goli i fitores dhe pati një paraqitje të mirë, duke u notua me 7.5

Në anën tjetër, dështimi i këtij dueli doli të ishte Brahim Diaz, që u vlerësua me 5.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave sipas SofaScore”/Telegrafi/