Rodrigo faust nuk do të jetë më pjesë e ekipit të Teutës. Tashmë gjithçka është zyrtare dhe palët kanë vendosur të ndajnë rrugët mes tyre.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi durrsak nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. “Djemtë e Detit” falenderojnë 28-vjeçarin për kontributin e dhënë, ndërsa i urojnë suksese në vazhdim.

“Faleminderit Rodrigo Faust!

Rodrigo Faust, nuk do të jetë më pjesë e skuadrës blu. KF Teuta falënderon sulmesin @rodrifaust për kontributin e tije me fanelën e Teutes, duke i uruar shumë fat dhe suksese në vazhdim të karrierës. #forcateuta????????”, ka shkruar Teuta.

Kujtojmë se këtë sezon 28-vjeçari doli jashtë pritshmërive, ku në 17 ndeshje mes Kupës dhe kampionatit nuk ka shënuar asnjë gol, ndërsa ka dhënë vetëm 1 asist.