Pas 16 vjetësh Spanja u rikthye në Katalunjë për të luajtur një ndeshje futbolli. Në “RCDE Stadium” ishin mijëra tifozë të pranishëm dhe ndeshja nuk nisi në mënyrën më të mirë.

Himni shqiptar në momentin e ekzekutimit të tij u vërshëllye nga tifozët dhe kjo nuk u prit aspak mirë nga Antonio Romero në komentin e tij gjatë ndeshjes.

Një nga gazetarët më të mirë të sportit, Romero nuk u kursye ndaj tifozëve katalanas në fjalën e tij.

“Nuk mund ta besoj që vërshëllyen himnin e Shqipërisë, jam i shokuar”, u shpreh ai gjatë diskutimit pak para nisjes së ndeshjes.

Ndërkohë që presidenti i gazetës së madhe “AS”, Alfredo Relano duke komentuar ndeshjen dha mendimin e tij gjatë kontaktit në zone në minutën e 13’ duke deklaruar se ndërhyrja ndaj Cikalleshit ishte penallti./Ora News/