Superliga e volejbollit të meshkujve ka zhvilluar dje ndeshjet e javës së 17-të, javë që ka mbyllur përfundimisht edhe llogaritë e skuadrave që do të jenë pjesë e fazës “play off”, të cilat janë Partizani, Tirana, Erzeni, Skënderbeu, Elbasani dhe Vllaznia.

Kjo e fundit falë fitores 0-3 (20-25, 18-25, 15-25) në kryeqytet ndaj Studentit, hipotekoi kualifikimin në “play off”, ndërsa në ndeshjen tjetër Teuta mundi Farkën 3-0 (25- 14, 25-16, 25-14). Java do të mbyllet sot me takimin Skënderbeu-Tirana.

Vllaznia ne kete menyre ka bere detyren e saj, por ne ndeshjet qe kane mbetur, synimi eshte te zere vendin e peste te renditjes. Trajneri Kalaja eshte i mendimit se skuadra mund t’ia dale.

Ky eshte nje nga sezonet me te veshtira per volejbollin shkodran te meshkujve, shoqeruar me shume probleme, por edhe me largimin e 5 volejbollisteve, megjithate stafi po ben te gjitha perpjekjet per rinovimin e skuadre, por pa hequr dore nga objektivi per te qene ne katershen e ekipeve me te mira