Edhe klubi ka planet e veta.

Manchester Evening News sugjeron se dy yje të Manchester United do të jenë në garë për numrin 7 pasi Cristiano Ronaldo të largohet nga klubi.

Vitin e kaluar, Ronaldo, duke u kthyer në Old Trafford, mori një shtatë nga Edinson Cavani. Por Kristiano pritet të largohet nga United verën e ardhshme.

Thonë se Jadon Sancho dhe i porsaardhuri Anthony donin të provonin fanellën me numrin shtatë. Anësori anglez tani luan në numrin 25, ndërsa braziliani në numrin 21, shkruan abcnews.al.

Raporti pretendon se klubi dëshiron që numri 7 i tyre i ardhshëm të duket si Ronaldo, duke theksuar aspektin komercial.

Vihet re gjithashtu se klubi dëshiron që pronari i ardhshëm i shtatë të ketë të njëjtin imazh si Ronaldo:Dikush që nuk është vetëm shumë i talentuar dhe do të shesë shumë bluza për të mbajtur të lumtur departamentin komercial, por dikush që ka autoritetin dhe besimin për të siguruar sukses”.