Humbja e Liverpoolit ndaj PSG-së para dy javësh e ka komplikuar në maksimum situatën në Grupin C të Ligës së Kampionëve.

Napoli ka aktualisht 9 pikë, PSG 8 pikë ndërsa Liverpool 6 pikë.

Sonte takohen Liverpool-Napoli dhe Cervena Zvezda-PSG.

Praktikisht pritet një fitore e francezëve në Beograd, por me çfarë rezultati do të kualifikohej tutje Liverpooli?

“The Reds” i mjafton një fitore minimale 1:0, por pas çdo goli të pranuar, do të duhet të fitojë me dy gola epërsi, 3:1, 4:2, 5:3 e kështu me radhë.

Matematika interesante që e bëjnë të flaktë sfidën anglo-italiane në “Anfield”.