Vllaznia U20 ne volejboll per femra pason suksesin e ekipit U21 te djemve duke fituar gjysmefinalen e dyte dhe duke siguruar daljen ne finale te Kupes “Rinia”.

Pas fitores ne ndeshjen e pare javen e kaluar ne Shkoder, sot eshte zhvilluar ndeshja e kthimit ne sallen sportive “Feti Borova” te kryeqytetit dhe vajzat shkodrane kane triumfuar serish me rezultatin 3-0.

Pavaresisht kesaj ndeshja eshte shoqeruar me shume rivalitet, por cilesia e volejbollisteve te Vllaznise ka triumfuar duke i fituar te tre setet dhe kesisoj edhe krejt ndeshjen.

Kuptohet qe ky eshte nje sukses per kete ekip qe drejtohet nga trajneri Ferdinand Bardeli i cili ne kete menyre eshte kualifikuar tashme per ne finalen e ketij kompeticioni.

Ajo do te luhet me 5 mars ndaj ekipit te Apolonise ne Tirane dhe padyshim qe objektivi do te jete fitorja e ketij trofeu./SHKODRA-SPORT.COM/