Polonia do të luajë dy ndeshje në këtë muaj.

Fillimisht Kombëtarja e Santos shkon në transfertë me Çekinë dhe më pas pret në shtëpi Shqipërinë.

Kur kanë ngelur edhe pak ditë nga këto ndeshje, polakët janë në hall. Santos i mungonte asistenti që pritet të zyrtarizohet këto ditë.

Organizimi i Polonisë po lë shumë për të dëshiruar teksa edhe stadiumin ku do të presin kuqezinjtë e zyrtarizuan jashtë afatit të kohës së përcaktuar.