Kapiteni i Argjentinës, Lionel Mesi i është bashkuar ekipit sot në stërvitje. Duket se planet specifike për t’u stërvitur vetëm kanë përfunduar për yllin argjentinas. 

Gjithashtu ai është rikuperuar në pas një dëmtimi të vogël që pësoi gjatë miqësores me Emiratet e Bashkuara Arabe.

Sipas raportimeve nga mediat franceze, ai do të jetë në gatishmërinë e plotë të trajnerit Lionel Skaloni për debutimin kundër Arabisë Saudite të martën.

Rikujtojmë që ky do të jetë Botërori i fundit i yllit argjentinas dhe shpreson që të ngrejë kupën më 18 dhjetor në Katar.