Vllaznia prej ditësh ka nisur përgatitjet për Conference League. Shkodranët janë një nga ekipet më aktive në këtë merkato, duke bërë afrime mjaft cilësorë. Por përveç përforcimit të ekipit, ka patur edhe lëvizje në dalje nga kuqeblutë.

Gjithsesi skuadra vazhdon intensivisht përgatitjet për pjesëmarrjen europiane. Thomas Brdaric ka shtuar edhe ‘dozën’ e përgatitjeve, në mënyrë që lojtaret të rifitojnë shpejt formën e tyre.

Atmosfera në ekip është mjaft pozitive, teksa lojtarët kanë harmoni me njëri – tjetrin. Siç dihet edhe afrimet e reja janë bashkuar me ekipin dhe kanë nisur përgatitjet.

Kujtojmë se me 18 qershor do të hidhet shorti për turin e parë të Conference league, ku shkodranët do të mësojmë më pas edhe emrin e kundërshtarëve të tyre./telesport/