Lacio e ka gjetur portierin e ri pas largimit të Strakoshës dhe Pepe Reinës.

Kjo skuadër ka transferuar Ivan Provedel nga Spezia. Gardiani 28-vjeçar ka arritur që t’i bind të gjithë me paraqitjet e bëra deri tani.

Madje ish-lojtari i njohur i Lacios, Bruno Giordano, e cilëson Provedel më të mirë se Strakosha.

“Ivan Provedel po tregon shumë edhe në një klub si ky i Lacios. Krahasuar me Strakoshën, është shumë më i mirë në drejtimin që i bënë mbrojtjes”, tha Giordano.