Ditën e sotme do të luhen dy takime mjaft të rëndësishme në Euro 2024. Gjithçka do të startojë në orën 18:00, ku Turqia do të përballet me Gjoergjinë. Sfidë kjo që do të luhet në stadiumin “Signal Iduna Park” në Dortmund.

Ndërkohë në mbrëmje e gjithë vëmendja do të jetë te dueli mes Portugalisë dhe Republikës Çeke.

Cristiano Ronaldo dhe shokët e tij do të zbresin në fushë për të kërkuar fitoren, kundër kundërshtëreve të Shqipërisë në kualifikuese.

Dueli mes Portugalisë dhe Çekisë do të luhet në orën 21:00 në stadiumin “Red Bull Arena” në Leipzig.