“KERCEJ ME SY TE HAPUR”, Ky eshte titulli i intervistes qe ka botuar sot gazetari Fabrizio Salvio me futbollistin shkodran Marash Kumbulla ne te perjavshmen SportWeek, te gazetes me te madhe italiane “La Gazzetta dello Sport.”

Jane plote gjashte faqe te kesaj interviste te shoqeruar edhe me fotografi me ngjyra.
Ja nje fragment nga intervista:


“I kthjellte dhe i vemendeshem ne fushe, aq shume sa qe vetem ne fund te lojes e kuptoi se kishte luajtur me CR7.

E jashte, deri ne ate pike sa te injoronte thashethemet e tregut 20 vjec, mbrojtesi italo-shqiptar eshte tashme i pjekur. Me perjashtim te ndonje perkedhelje”.

Fakti qe kjo gazete prestigjioze i kushton plot 6 faqe ne edicionin e saj te rradhes, tregon me se miri se per vlerat e futbollistit shkodran Marash Kumbulla qe eshte shnderruar edhe ne nje fenomen te merkatos teksa jane te shumte ekipet brenda dhe jashte Italise qe duan te marrin sherbimet e tij.

Namik MEHMETI