Publikohet lista e federimit e ekipit te Vllaznise per turin e dyte te “UEFA Europa Conference League”. Ka qene vete institucioni i futbollit europian qe e ka bere zyrtare tashme kete liste.

Ekipi shkodran ka federuar 25 futbolliste te cilet do te mundohen te japin me te miren e tyre ne dy perballjet ndaj Universitatea Craiova qe do te luhen me 21 dhe 28 korrik.

Ja lista e federimit e depozituar nga Vllaznia ne UEFA:

Portiere: Bojan Zogoviç, Kristi Qarri, Entoni Shkoza

Mbrojtesa: Erdenis Gurishta, Marko Juriç, Darko Bulatoviç, Esin Hakaj, Dajan Shehi, Egzon Shimaj, Klejdi Paloka, Geralb Smajli

Mesfushore: Fjort Jonuzi, Lorik Boshnjaku, Elvedin Heriç, Arsid Kruja, Herald Marku, Paolo Pjeshka, Rejan Alivoda, Eraldo Dede.

Sulmuesa: Liridon Latifi, Kaina Nunesh Da Silva Amarante, Mehdi Çoba, Ante Aralica, Ardit Hoxhaj, Kritijan Vulaj.