Gjigantët e Premier League Liverpool dhe Manchester City janë në gatishmëri pasi Jamal Musiala ka refuzuar të nënshkruajë një kontratë të re me Bayern Munich.

Citizens dhe Të Kuqtë kanë qenë admirues të gjatë të gjermanit dhe kishin dërguar vëzhgues për ta monitoruar atë në ndeshjet e fundit të Bayern Munichut.

Tani sipas Daily Star, skuadra e Bundesligas i ofroi Musialas një marrëveshje të re që do ta kishte parë atë të fitonte 150,000 £ në javë nga sezoni i ardhshëm, por lojtari thuhet se ka refuzuar të nënshkruajë një kontratë të re.

Kampionët në fuqi të Europës dhe Anglisë janë të vendosur ta marrin mesfushorin sulmues, por ata do të përballen me një konkurrencë të ashpër nga skuadra e Merseyside.

Një tjetër gjigant i Premier League, Chelsea është gjithashtu i interesuar për nënshkrimin e 21-vjeçarit.

Ish-produkti i të rinjve të Chelseat ka performuar vazhdimisht për klubin bavarez këtë sezon duke shënuar nëntë gola në 28 ndeshje në të gjitha ndeshjet dhe ka dhënë katër asiste.

Musiala do të shihet më pas në aksion të martën teksa Bayern Munich do të përballet me Lazion në ndeshjen e kthimit të ndeshjes së 1/8-ave të Champions League në Allianz Arena.