Gllazgou Rejnxhërns është skuadra kryesuese e kampionatit anglez pas fitores së sotme ndaj Hemiltonit. Ekipi i drejtuar nga Stivën Zherard përfitoi nga hapi fals i Selltik dhe siguroi tri pikët falë golit të vetëm të portugezit Kandeiash.

Lojtari i kombëtares shqiptare Eros Grezda, luajti gjatë të gjithë ndeshjes dhe pati rol vendimtar në golin e vetëm skuadrës së tij, pasi gjithçka nisi nga një depërtim i tij në krahun e majtë.

Mediet dhe tifozët skocezë nuk i kursyen elozhet për të dhe mbrojtësin kroat Barishiç, i cili së bashku me Grezdën krijuan raste të shumta për shënim nga krau i djathtë, por gjithë ai volum nuk vlejti , për shkak të shpërdorimeve të shumta nga sulmuesit e Rejnxhërs.