Pas nje muaj larg fushes se blerte, Kristi Qarri mund te rikthehet kete jave serish ne porten e Vllaznise. Ai ka disa dite qe po stervitet me grupin dhe madje ne ndeshjen e kaluar ne Korçe ndaj Skenderbeut ka qene ne stolin e kuqebluve.

Demtimi qe pat pesuar ne ndeshjen me Teuten, pikerisht ne berryl, per fat te mire rezultoi jo aq i rende sau mendua ne fillim dhe si rrjedhoje tashme eshte i gatshem per te luajtur.

Pritet qe te premten ne Kukes te jete ai ne katerkendeshin e portes se Vllaznise, por gjithsesi kete do ta vendose stafi teknik megjithate edhe portieri tjeter Jurgen Mehidi ka dhene garanci me paraqitjet e tij ne keto ndeshjet e fundit kur ka munguar Qarri.

E rendesishme mbi te gjitha eshte qe porta ne keto 9 jave ka qene nje pike e forte per ekipin e Vllaznise dhe me rikthimin edhe te Qarrit do jene edhe me mire dhe trajneri Lekiqi do te jete me i qete per te perzgjedhur njeriun qe do te jete mes katerkendeshit duke filluar qe nga ndeshja e se premtes./SHKODRA-SPORT.COM/