Shume diskutime dhe mbase eshte kthyer ne nje temat kryesore te diskutimeve ne te gjithe ambjentin sportiv shqiptar çeshtja e sulmuesit Armando Broja. Opinioni eshte ndare ne dy pjese, ku ne njeren ane kane qene te rreshtuar ata qe mendojne se ky sulmues nuk duhet te jete zgjedhje e pare per sulmin e kombetares tone ne Europian dhe ne anen tjeter, ata qe mendojne ndryshe.

Ish-futbollisti dhe trajner i Vllaznisë, Roland Luçi ka reaguar pas përfundimit të miqësores Suedi-Shqipëri. Përmes një postimi në Facebook, ai shkruan se Armando Broja e ka vendin e sigurt në Europian.

Postimi i plotë

Mbas shume peripecish, sot ne Stokholm me ne fund u percaktua lojtari i pare qe eshte fiks ne startimin e Euro 2024. Ai eshte Armando Broja!