Ditën e djeshme janë mësuar edhe 8 skuadrat që u kualifikuan për në fazën e 1/8-ave të Kupës së Shqipërisë. Menjëherë janë zbuluar edhe çiftet që do të përballen mes tyre në këtë fazë.

Fati vë përballë Vllazninë dhe Flamurtarin. Një takim i rëndësishëm dhe mjaft i veçantë, teksa vihen përballë dy ekipe që prej vitesh i kanë dhënë tonin futbollit shqiptarë.

Një duel “Superioreje” mund të cilësohet, duke pasur parasysh rivalitetin mes dy ekipeve dhe luften e fortë sportive që zhvillojnë në fushën e lojës.

Për këtë duel është skuadra e Vllaznisë që ka zbuluar axhendën, me takimin që do të luhet në “Loro Boriçi” më 24 janar. Është një përballje me një takim dhe cila skuadër ia del të triumfojë do të mund të sigurojë biletën për në fazën e ¼-ave të Kupës së Shqipërisë./newsport/