Bayern Munich po përballet me një situatë të vështirë dhe gishti duket se duhet drejtuar nga Thomas Tuchel.Joshua Kimmich duket se do ta rëndojë edhe më shumë këtë situatë, pasi raportohet se do ta dorëzojë letrën për largim.

Mesfushori gjerman nuk është parë sy më sy me trajnerin Thomas Tuchel, i cili rastësisht ka qenë gjithashtu i lidhur me Barcelonën në javët e fundit, dhe kjo është ilustruar në tri ndeshjet e tyre të fundit. Kimmich startoi kundër Bayer Leverkusenit në humbjen 3-0 në stol. Të dielën, lojtari u largua nga Tuchel në minutën e 63-të me Bayernin që humbi 2-1 nga Bochum.

Ndeshja do të përfundonte 3-2 për Bochumin dhe do të shtonte edhe më shumë presion mbi ish-strategun e Chelseat. Marrëdhëniet mes Kimmich dhe Tuchel supozohet se janë prishur plotësisht, siç u dëshmua nga pikëllimi në fytyrën e Kimmich pas zëvendësimit. BILD raporton se ai do të vazhdonte gjithashtu të kishte një debat të ashpër me asistentin Zsolt Low.

“E di se çfarë ka ndodhur. Kjo është një dhomë zhveshjeje futbolli, aty ka shumë emocione. Kjo nuk do të thotë asgjë. Është një incident normal pas një disfate”, deklaroi Tuchel pas ndeshjes, duke u përpjekur të qetësonte gjërat.

Nëse Tuchel do të vazhdojë është një çështje tjetër. Kimmich tashmë është lidhur me një largim, me marrëveshjen e tij në vitin 2025, dhe asnjë shenjë rinovimi në horizont. Barcelona e ka ndjekur atë për disa kohë, por ndoshta do të jetë në gjendje ta nënshkruajë atë vetëm nëse do të ishte i lirë verën e ardhshme. Në garë për të janë edhe Paris Saint-Germain dhe Manchester City. /Telegrafi/