Situata për Marash Kumbullën po shkon gjithmonë e më keq te Roma.

Mbrojtësi shqiptar ishte zgjedhje e katërt për Murinjon pas treshes Smalling-Mancini-Ibanez.

Nesër Roma do të përballet me Sociedad dhe Ibanez nuk mund të luajë.

Por pavarësisht kësaj, Kumbulla nuk pritet të jetë në fushë pasi Diego Simeone po preferohet para mbrojtsit shqiptar sipas mediave italiane.