Ekipi i Skenderbeut ne volejboll per meshkuj ka arritur te siguroje nje vend ne fazen play-off, ne mes skuadrave me te mira te kampionatit.

Keshtu, pjese e suksesit te Skenderbeut kane qene edhe tre volejbollistet shkodrane me mjaft eksperience, sic jane Gledis Lloshi, Klaudio Preka dhe Tuad Drinazi, te cilet qe prej fillimit te sezonit te ri sportiv 2022-2023 jane bere pjese e ekipit korcar.

Te tre shkodranet kane qene pjese e rendesishme ne formacionin e ekipit te Skenderbeu ne cdo ndeshje, c’ka ka rritur edhe cilesine ne lojen e korcareve.

Ne fakt, per shkodranet Lloshi, Preka dhe Drinazi, te cilet u linden dhe u formuan si volejbolliste ne ekipin e Vllaznise, duket se zgjedhja e bere per te kaluar kete sezon sportiv ne rradhet e skuadres se Skenderbeut te Korces, nuk ka qene e gabuar.

Nderkohe nga ana tjeter, Skenderbeu e ka mbyllur kampionatin ne vendin e katert ne kuoten e 20-pikeve ne tabelen e renditjes, nje pike me shume se Vllaznia qe ndodhet ne vendin e peste me 19 te tilla.

Nderkohe, keto dy ekipe pritet te perballen ne ndeshjet e para te fazes se play-off, teksa dueli i pare do te luhet ne Korce, ndersa tjetri ne Shkoder dhe behet fjale per dy sfida shume te rendesishme per synimet e te dy ekipeve.
Maringlen ZHIVANI