Sot do të nisin duelet dy duelet e para të fazës çerekfinale të Botërorit. Në fushë do të zbresin 4 kombëtare që do të kërkojnë nga një biletë për në fazën gjysmëfinale.

Dueli mes Kroacisë dhe Brazilit është ai që do të zhvillohet i pari në orën 16:00. Një duel që pritet të jetë tepër i luftuar, ndërkohë që “seleçao” janë favoritë në letër.

Në mbrëmje do të luhet dueli tjetër mes Holandës dhe Argjentinës. Në orën 20:00 “tulipanët” do të përballen me kombëtaren “aliçeleste”.

Një sfidë e vështirë që pritet të dhurojë shumë emocione dhe surpriza.