Dita e sotme eshte e veçante per ish-mesfushorin e Vllaznise, shkodranin Ardit Krymi, sepse ai feston 27 vjetorin e lindjes se tij.

Krymi qe ne moshe te vogel eshte bere pjese e Akademise se Vllaznise, duke spikatur qe atehere me aftesite e tij dhe fale ketyre aftesive ai behet pjese e ekipit te Vllaznise ne vitin 2014, ne moshen 18 vjeçare.

Qendroi 8 vite te kuqeblute, ku ka zhvilluar mbi 230 ndeshje. Ai u kthye ne nje nga pikat me te forta te Vllaznise duke dhene kontribut shume te rendesishem per skuadren. Krymi u be nje nga lojtaret me te dashur per sportdashesit shkodrane dhe nder me te pelqyerit per ta. Ndoshta edhe nga deklarata e tij se ne Shqiperi nuk do te luante me asnje skuader tjeter perveç Vllaznise.

Aktualisht ai eshte pjese e skuadres bjelloruse Shakhtar Soligarsk, ku vjet u shpall edhe kampion e duke patur nje paraqitje shume te mira. Ai do qendroj edhe sezonin tjeter me kete skuader sepse ka serish kontrate me te, pavaresisht se ne Shkoder duan ta kene serish ne skuadren e tyre te zemres.

Gazeta “Shkodra Sport” i urom edhe 100 vite te lumtura dhe suksese ne karrieren e tij ketij lojtari i cili mesa duket po i mungon shume Vllaznise!
Marinela MATIJA