Qatip Osmani qe nga mbremja e djeshme nuk eshte me trajner i Vllaznise. Kontrata e tij me klubin shkodran eshte zgjidhur me mirekuptim dhe si rrjedhoje rruget e tyre jane ndare.

Shkak per kete gje me shume mundesi eshte bere situata jo e mire qe po kalon skuadra ne ndeshjet e fundit, shoqeruar me faktin qe ka disa ndeshje pa fitore dhe po ashtu u eliminua edhe nga Kupa e Shqiperise. Ne keto rrethana, per te mos deshtuar edhe ne kampionat, drejtuesit e klubit mesa duket kane vendosur qe t’i ndajne rruget me trajnerin tetovar.

Po cila ka qene ecuria e tij ne krye te kuqebluve? Ai erdhi ne Shkoder me 30 tetor te vitit te kaluar dhe e ka drejtuar Vllaznine ne total ne 27 ndeshje (kupe dhe kampiona) ku ka arritur te marre 13 fitore, 8 barazime dhe vetem 6 humbje. Por kjo ecuri mesa duket nuk ka mjaftuar qe ta mbyll sezonin ne krye te kuqebluve./www.shkodrasport.com/


STATISTIKAT E QATIP OSMANIT NE PANKINEN E VLLAZNISE:

NE KAMPIONAT:

22 ndeshje- 40 pike te grumbulluara (11 fitore, 7 barazime, 4 humbje. Golaverazhi 28-19)

NE KUPE:

5 ndeshje (2 fitore, 1 barazim, 2 humbje: Golaverazhi 12-5)