Neser ne ora 13.30 ne stadiumin e Lezhes do te luhet ndeshja ne mes Beselidhjes dhe Veleçikut, e vlefshme per javen e shtate te kampionatit te kategorise se dyte. Eshte nje sfide qe pritet me interes ne te dy kampet dhe si e tille, gazeta “Shkodra Sport” ka kerkuar prononcime nga trajneret e ekipeve perkatese.

Trajneri i skuadres lezhjane Dritan Smajli u tregua i gatshem per te folur per kete takim, madje edhe duke “thumbuar” ne njefare menyre kundershtarin i cili ndaj Ilirise dy jave me pare la disa titullare pushim ndersa neser pritet te luaje i plote kunder tyre.

Ne kete aspekt, kemi kontaktuar edhe me trajnerin e skuadres koplikase Besnik Duli por sipas tij, te Veleçiku jane ne “heshtje shtypi”. Kesisoj nuk ka patur ndonje prononcim per ndeshjen e neserme sepse duket qe kane nder mend ta pergatisin ne qetesi kete takim.

Beselidhja vjen ne kete ndeshje pas fitores shume te rendesishme ne transferte ndaj Sopotit me rezultatin 2-1, ndersa Veleçiku po ashtu pas fitores 5-0 ndaj Murlanit.

Neser pritet te zhvillohet nje duel i forte ne fushen e stadiumit te Lezhes dhe sigurisht qe ne loje jane te tre rezultatet. Qe do te thote se ky takim mund te fitohet nga vendasit, mund te perfundoje edhe ne barazim, por pse jo te fitohet edhe nga koplikasit./SHKODRA-SPORT.COM/