Kategoria e Parë e futbollit do zhvillojë nesër pesë ndeshjet e javës së 23. Nesër në 14:00 në fushë do zbresin Tomori dhe Tërbunin, në ndeshjen që do të luhet në stadiumin “Tomori” në Berat.

Pukjanët do të kenë një sfidë të vështirë, teksa vijnë pas humbjes së javës së kaluar me Erzenin, megjithatë mbetet një duel interesant për t’u parë.

Tërbuni renditet në vendin e gjashtë të tabelës së klasifikimit me 34 pikë, ndërsa kujtojmë që pukjanët drejtohen nga një trajner shkodran, siç është Elvin Beqiri.

Me rregulloren e re te FSHF-se pukjanet duan medoemod nje vend ne 6-shen e pare qe i çon ata ne play-off ku do te synojne deri ne fund te ngjiten ne Superlige. E per ta arritur kete gje, se pari duhet te kerkoje fitoren ne ndeshjen e neserme ndaj Tomorit.
Maringlen ZHIVANI