AEK i Athinës po avancon me planifikimin për sezonin e ardhshëm. Një pozicion për të cilin kërkon përforcime është ai i portierit. Në fakt, po shqyrton një rast interesant, thuhet në mediat greke.

AEK po bisedon me Thomas Strakoshën. Portieri 29-vjeçar i përket Brentfordit, me të cilin ka kontratë deri në verën e vitit 2026.

Në fakt Panagiotis Kone duket se ka marrë përsipër çështjen dhe po flet drejtpërdrejt me portierin kuqezi.

Portieri 29-vjeçar është te Brentford që nga vera e vitit 2022, kur u largua nga Lacio si transferim i lirë. Në dy vitet e fundit në Angli ka tetë paraqitje.