Klasikja Vllaznia- Tirana po pritet me shume interes ne Shkoder. Tifozet kuqeblu kane nisur prej ditesh pergatitjet dhe ato te tribunes C5 mesohet te kene pergatitur edhe disa surpriza te cilat do t’i shfaqin gjate ndeshjes.

Por jo vetem kaq. Numri i tifozeve ne kete tribune dhe jo vetem, mendohet te jete me i madh se çdo here tjeter. Fale mbeshtetjes se tifozeve te ndryshme ne Diaspore, behet e ditur se eshte grumbulluar nje fond me te cilin do te behet e mundur sigurimi i udhetimit te disa tifozeve nga Bushati, Postriba e Dragoçi, madje edhe biletat per ne stadium.

Nje gjest vertete shume njerezor por edhe qe i ben te veçante tifozet e Vllaznise. Nga sa behet e ditur, ka edhe jo pak tifoze qe diten e sotme apo dhe neser do te udhetojne enkas nga vende te ndryshme te Europes, per te qene te pranishem ne kete sfide dhe do te kthehen perseri ne vendet ku jetojne te dielen.

Lidhja e tyre me Vllaznine duket shume e ngushte dhe kjo eshte arsyeja pse tifozet e Vllaznise jane ndryshe nga te tjeret. Kuptohet qe pritshmerite e tyre per skuadren kane qene me te medha sivjet, por gjithsesi nuk duan te heqin dore nga pretendimet.

Me nje fitore te mundshme neser (fitore qe sipas tyre vlen me shume se tre pike), Vllaznia do te mundet te qendroje pse jo ne gare per titullin kampion deri ne fund./SHKODRA-SPORT.COM/