Vllaznia po humbet 3-0 ndaj Tiranës në Selma Stërmasi, ndërsa Torassa dhe Ngoo kanë qetësuar bardheblutë duke shenuar ne pjesen e pare dhe Cale ne pjesen e dyte.

Megjithë rezultatin dhe gjendjen e shkodranëve. I pranishëm në stadium është dhe Alban Xhaferi, biznesmeni që kërkon të marrë presidencën e  klubit shkodran.

Sëbashku me sekretarin e klubit të basketbollit Vllaznia, Xhaferi është duke e mdjekur nga afër këtë duel, dukshëm një mesazh për drejtuesit e bashkisë Shkodër, për t’ia kaluar sa më parë pronësinë e ekipt më të vjetër në vend.

Kane mbetue edhe pak minuta deri ne fund dhe Vllaznia duket e dorezuar per te pesiar kesisoj humbjen e rradhes.