Vllaznia mori dje nje barazim me shume vlere ndaj Tiranes duke e ruajtur distancen prej tre pikesh me te dhe kjo natyrisht qe do ta motivoje per te bere edhe me mire ne periudhen pas rifillimit te kampionatit.

Por nderkohe pas ndeshjes se djeshme te luajtur ne stadiumin “Selman Stermasi” mesohet se trajneri Josa ka vendosur t’i jape nje bonus lojtareve te tij te cilet natyrisht qe e kane mirepritur ate.

“Bonusi” ne fakt nuk eshte financiar por eshte nje jave pushimi. Qe do te thote se ekipi i Vllaznise nga sot dhe deri te henen e ardhshme do te jete pushim dhe vetem ne fillimin e javes se ardhshme ato do te mblidhen per te vijuar procesin stervitor.

Por kjo gje nuk do te thote se do te kemi nje pushim absolut te lojtareve sepse secili prej tyre ka marre nje program individual qe duhet ta zbatoje prane familjeve te tyre ku do te jete gjate kesaj jave.

Vete Josa e ka quajtur nje nderprerje disi te çuditshme kete aktualen, pikerisht per shkak te zhvillimit te Kampionatit Boteror qe do te nise pas pak ditesh ne Katar./SHKODRA-SPORT.COM/