Premier Liga po përgatitet për një konkurrencë intensive në tregun e transferimeve të verës, me Liverpool, Arsenal dhe Tottenham që tregojnë interesim të qartë për të siguruar shërbimet e Leroy Sane.

Anësori gjerman, kontrata e të cilit me Bayern Munich skadon në verën e vitit 2025, duket i destinuar të largohet nga klubi bavarez, pasi kërkojnë të shmangin humbjen e tij si lojtar i lirë, duke kërkuar përfitime financiare nga largimi i tij.

Liverpool: Në Anfield, Jurgen Klopp sheh Leroy Sane si kandidatin ideal për të mbushur boshllëkun e mundshëm të lënë nga Mohamed Salah, i cili përballet me oferta joshëse nga Liga Pro Saudite. Liverpool po kërkon të forcojë skuadrën e tyre me shtimin e anësorit gjerman, duke marrë parasysh aftësinë dhe përvojën e tij të jashtëzakonshme në ligat elitare.

Arsenal: Nga ana e tij, në Emirates Stadium, Mikel Arteta e ka vështruar Sanen si nënshkrimin perfekt për të rritur konkurrencën në krahun e djathtë, veçanërisht për të konkurruar për pozicionin me Bukayo Sakan.

Tottenham: Në veri të Londrës, Tottenham, nën drejtimin e Ange Postecoglou, kërkon të forcojë rotacionin e tij sulmues me shpresën për të konkurruar për titullin e Ligës Premier sezonin e ardhshëm. Leroy Sane përshtatet në mënyrë të përkryer me vizionin aktual të lojës së Tottenhamit, duke u bërë një objektiv kyç për të forcuar skuadrën.

Beteja për Leroy Sane është në lulëzim të plotë, me këta tre gjigantë të Ligës Premier të gatshëm të përdorin strategjitë e tyre për të siguruar anësorin e talentuar gjerman dhe për të përforcuar aspiratat e tyre për sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/