Merkatoja e janarit po tregon se te gjithe ekipet duan te bejne perforcime te rendesishme dhe jane disa skuadra qe kane bere levizjet e para. Keshtu, Vangjel Zguro ditën e sotme i dha lamturmirën Skënderbeut, duke u larguar përfundimisht nga Korëa.

Nuk ka vonuar dhe menjëherë është zyrtarizuar te skuadra e re. Ish-kapiteni i korëarëve është riktheyr në Superligë, ndërsa ka firmosur me skuadrën e Bylisit.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubin ballshiotët nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ku tregohet se Zguro është afrimi i parë i tyre në këtë merkato.

“Vangjel Zguro, nje lojtar me shume eksperience ne kampionatin tone eshte afrimi i pare ne kete merkato te klubi yne!
Miresevjen Zguro”, ka shkruar klubi.