Skuadra kavajase ka nisur pergatitjet per sezonin e ri dhe drejtuesit e saj jane vene ne levizje per te plotesuar perberjen me lojtare cilesore ngaqe deshirojne qe te kene pretendime per ne Superlige.

Ditet e fundit jane bashkuar me ekipin emra te njohur te futbollit shqiptar por edhe te huaj te cilet pritet te rrisin cilesine e tij.

Por nga ana tjeter, ne stervitje ka patur edhe mungesa dhe siç raportojne gazetaret nga Kavaja, njeri prej tyre eshte mesfushori shkodran Uheid Hoxha. Kontrata e tij me kavajasit duket se ka perfunduar ngaqe ne te ka patur nje kusht qe nese ekipi nuk ngjitet ne Superlige, ajo nderpritet.

Dhe ne keto kushte, mesfushori i qendres i ka dhene lamtumiren Beses teksa eshte duke pare mundesine per te firmosur me ndonje ekip tjeter, mundesisht ne Superlige.
www.shkodrasport.com